PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

Kto może wybielać swoje zęby za pomocą iWhite?

Każdy, kto chce mieć jaśniejszy, bielszy uśmiech może korzystać z zabiegu wybielania zębów za pomocą iWhite Instant. Pamiętaj jednak, że przebarwienia wywołane przez leki, takie jak tetracyklina, mogą okazać się mało podatne na działanie preparatów wybielających.

Czym iWhite różni się od innych preparatów dostępnych na rynku?

Popularne preparaty stomatologiczne i dostępne w sklepach zawierają nadtlenek wodoru, który może naruszać szkliwo i uwrażliwiać zęby po zabiegu. Preparat iWhite nie zawiera nadtlenku wodoru – zamiast tego zastosowano technologię remineralizującą szkliwo. Po zabiegu wybielania iWhite zęby są chronione przez powłokę z krystalizowanego wapnia – łączy się on ze szkliwem zębów, jednocześnie je wzmacniając. Z kolei drugi składnik aktywny, cząsteczki PAP (kwas ftalimidoperoksykapronowy) w nieinwazyjny sposób zmniejsza widoczność przebarwień.

Czy iWhite Instant wymaga jakichkolwiek przygotowań lub specjalnych warunków?

iWhite Instant to wygodny w użyciu preparat niewymagający jakichkolwiek wcześniejszych przygotowań ani specjalnych warunków – wystarczy, że założysz wkładki wybielające na czyste zęby i pozwolisz im działać przez 20 minut. Po zabiegu wystarczy jedynie wypłukać usta – można go zrobić w dowolnym miejscu i czasie, np. pracując przy komputerze lub jadąc samochodem.

Jak białe będą moje zęby po zabiegu?

Rezultaty wybielania mogą różnić się w zależności od osoby i mogą zależeć od pochodzenia przebarwień lub stanu Twoich zębów. Badania kliniczne pokazują jednak, że możesz wybielić zęby aż do 8 odcieni w zaledwie 20 minut. Wyniki tego badania zostały złożone do urzędu patentowego. Liczba odcieni, o które mogą zostać wybielone Twoje zęby, zależy również od tego, jak przebarwione są Twoje zęby przed zabiegiem. Im więcej przebarwień, tym bardziej zauważalne będą efekty zabiegu.

Jak często mogę stosować iWhite Instant?

Możesz go stosować tak często jak chcesz lub potrzebujesz – jego działanie nie wpływa negatywnie na Twoje zęby.

Czy iWhite został przebadany klinicznie?

Tak, iWhite jest przebadanym klinicznie, bezpiecznym produktem o natychmiastowym działaniu, bez nadtlenku wodoru. Badania pokazały całkowity brak zwiększonej wrażliwości zębów po zabiegu wybielania preparatem.

Czy wybielanie zębów przy pomocy iWhite jest bezpieczne?

Tak, zabieg wybielania przy pomocy iWhite Instant jest całkowicie bezpieczny dla dziąseł i zębów, ponieważ produkt nie zawiera nadtlenku wodoru. Badania kliniczne pokazały, że nie powoduje nadwrażliwości zębów.

Jak długo utrzyma się efekt wybielający?

To będzie zależeć od Twojej osobistej higieny jamy ustnej. Produkty takie jak tytoń, czerwone wino, herbata i kawa mogą spowodować nowe przebarwienia. Zwykle efekt utrzymuje się około kilku tygodni. Po tym czasie można bez problemu powtórzyć zabieg wybielania.

Co zawiera i ile kosztuje opakowanie iWhite Instant?

Jedno opakowanie to zestaw 10 gotowych do użycia nakładek wypełnionych żelem wybielającym. Taki zestaw wystarczy na 5 zabiegów wybielających wszystkie zęby lub 10 zabiegów wybielających jeden łuk – górny lub dolny. Orientacyjna cena opakowania to 80 zł, jest dostępny w wybranych aptekach w całej Polsce.

Czy jest sposób, aby sprawdzić możliwy efekt działania iWhite Instant przed zabiegiem?

Tak – możesz skorzystać z aplikacji mobilnej iWhite Smile Simulator. Możesz pobrać ją na telefon ze strony producenta (www.iwhiteinstant.com) lub przez zeskanowanie kodu QR na opakowaniu lub materiałach promocyjnych. Jak szybko i bez ryzyka sprawdzić działanie iWhite Instant na Twój uśmiech? Wystarczy, że wprowadzisz do aplikacji swoje zdjęcie (możesz zrobić je od razu lub użyć już istniejącego). Zaznacz na zdjęciu swoje zęby i użyj suwaka, aby zobaczyć efekt wybielania aż do ośmiu odcieni. Zdjęcie ze swoim nowym, bielszmy uśmiechem możesz zapisać, wysłać je dalej lub opublikować na Facebooku.

Jaki jest status prawny produktu iWhite Instant?

iWhite Instant jest zaklasyfikowany jako produkt kosmetyczny i jest zarejestrowany przez rząd belgijski. Posiada również certyfikat jakości ISO oraz jego skład odpowiada dyrektywie unijnej regulującej skład preparatów wybielających zęby.

Czy mogę stosować iWhite Instant, jeśli moje zęby i dziąsła są wrażliwe?

Ponieważ iWhite Instant jest produktem do wybielania zębów niezawierającym nadtlenku wodoru, wrażliwość zębów i/lub dziąseł prawie nigdy nie występuje. Jednak jeśli odczuwasz ból lub wrażliwość, zalecamy w razie konieczności skontaktować się z lekarzem stomatologiem lub famaceutą.

Czy mogę stosować iWhite Instant, jeśli mam problemy z dziąsłami?

Jeśli masz problemy z dziąsłami, skonsultuj się z lekarzem stomatologiem przed zastosowaniem produktu.

Czy mogę stosować iWhite Instant w trakcie leczenia stomatologicznego?

Nie należy stosować produktu w ciągu 2 tygodni po leczeniu stomatologicznym i/lub ortodontycznym (wypełnienia, korony, implanty).

Czy iWhite będzie miał wpływ na plomby, korony i licówki?

Korony, licówki i plomby nie ulegną wybieleniu, a zabieg nie będzie miał na nie wpływu.

Kiedy nie jest zalecane stosowanie iWhite Instant?

Nie zalecamy stosowania produktu przez dzieci poniżej 14. roku życia, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, oraz jeśli jesteś uczulony na którykolwiek ze składników produktu, lub masz problemy z dziąsłami.